Marmaris’ te Bir İstanbul…

Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil’in 27 Temmuz/ 17 Ağustos 2007 tarihleri arasında ‘’Netsel Marina Marmaris Gallery Art and Life’’da gerçekleşecek ‘’Marmariste bir İstanbul’’ projesinde toplam 24 adet baskı ve yağlıboya eseri Marmariste ki sanatseverlere İstanbul’u farklı bir boyutta yansıtacaktır.

devrim_erbil_s.jpg

1937 Salihli doğumlu Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil, 1959’da İDGSA Resim Bölümününden mezun olduğunda ‘’Soyutçu 7’ler Grubu’’ nu,  1963 yılında da ‘’Mavi Grup’’u kurarak genç yaşta Türk resim sanatına farklı bakış açılarını katmaya başlamıştır.  1981 yılında Profesör olan sanatçı, bir dönem Resim Heykel Müzesi Müdürlüğü’nü de yapmıştır. 1991 yılında Devlet Sanatçısı ünvanı verilen Prof. Dr. Devrim Erbil bugüne kadar 100’ün üzerinde yurtiçi ve yurtdışında kişisel sergi açmış ve çok sayıda ödüle layık görülmüştür. Türk sanat tarihinde çok özel yeri bulunan sanatçı yalnızca tuvalleriyle değil, kağıt üzerine çalışmaları, gravürleri, mozaik, seramik ve halı çalışmaları ile de çok çeşitli malzemeler kullanarak sayısız yapıt üretmiştir.

Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil’in 27 Temmuz/ 17 Ağustos  2007 tarihleri arasında  ‘’Netsel Marina Marmaris Gallery Art and Life’’da  gerçekleşecek ‘’Marmariste bir İstanbul’’ projesinde toplam  24 adet baskı ve yağlıboya  eseri Marmariste ki sanatseverlere İstanbul’u farklı bir boyutta yansıtacaktır…

‘’Marmariste bir İstanbul’’ projesi sanatçının Marmaris de gerçekleştireceği  ilk kişisel sergi vasfına sahiptir. Gallery Art and Life’in Platform sergi projelerinden biri olan etkinlik, aynı zamanda  Gallery Art and Life’ın Marmariste gerçekleştireceği ikinci sergi projesi özelliğini de taşımaktadır.

Reklamlar

0 Responses to “Marmaris’ te Bir İstanbul…”  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
Blog içi arama

Blogumuzun tüm içeriğini aşağıdaki arama çubuğunu kullanarak inceleyebilirsiniz.

Bienal {Özel}

bienal_logo_yan.jpg

Sayaç

  • 130.369 . Kişisiniz

Arşiv –

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: